معرفی آوند

مرکز رشد یکپارچه و استعدادیابی شتاپ با تلاش جمعی از اساتید و فوق‌تخصصین حوزه کودک دانشگاه فردوسی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فعالیت خود را در سال 1395 آغاز کرده است.

چشم انداز اصلی این مرکز پرورش نسلي سالم است. مرکز استعدادیابی شتاپ برای دستیابی به این مهم در نظر دارد با کسب آگاهی از نقاط ضعف و قوت کودکان و ارائه برنامه‌های متناسب با كودك، بهترین مسیر رشد وی را شناسایی کرده و به آنها کمک نماید تا با حرکت درست در اين مسير، سلامت و موفقیت خود را در آینده تأمین و تضمین کنند.

همکاری مرکز رشد یکپارچه و استعدادیابی شتاپ با مجموعه‌ای از برجسته‌ترین متخصصین دانشگاهی در حوزه‌های روانشناسی کودک، رشد حرکتی کودک (تربیت‌بدنی) و پزشکی كودكان، این مرکز را قادر ساخته است تا با دید همه جانبه، علاوه بر استعدادیابی، مشکلات احتمالی کودکان را نیز شناسایی کند. پس از شناسایی نقاط قوت، ضعف و مشکلات احتمالی کودک، با طراحي و انجام مداخلات به موقع مي‌توان از مشکلات احتمالی آینده کودک پیشگیری كرد و از این طریق سطح رشدی کودک را ارتقا داد.

برنامه‌های ارائه شده برای کودکان در این مرکز با همکاری متخصصان مجرب و با استفاده از تجهیزات به‌روز و معتبر بین‌المللی انجام می‌شود، از این‌رو می‌توان گفت مرکز رشد یکپارچه و استعدادیابی شتاپ، تنها مرکز ویژه کودکان در ایران است که اهداف خود را به رشد یکپارچه و همه جانبه کودک معطوف کرده است.